העיתון המקצועי לענייני מסים

עורכים מקצועיים: יעקב גולדמן, עו"ד. אורי גולדמן, עו"ד
מנהל מערכת: אורי גולדמן, עו"ד

יום ד' 21.04.2021

תסדיר: 2021-04-21

תכנון מס

הקמת מסגרת תאגידית מלאכותית בחו"ל

ביום 14.7.2014 נסתם הגולל (כנראה) על תכנון מס, שהתאפשר בעידן המיסוי הטריטוריאלי (עד וכולל לשנת המס 2002).

העליון: קיזוז הפסדים בין חברות - עסקה מלאכותית !

  חברת ג'ולקס שוקי הון בע"מ (להלן: "מערערת 1"; או "חברת האם"), שהייתה חברה ציבורית בתקופה הרלבנטית, החזיקה בכל הון מניותיה המונפק של חברת ג'ולקס שיווק (1994) בע"מ (להלן: "מערערת 1"; או "חברת הבת") (וביחד: "המערערות"). שתי החברות עסקו בתחום התכשיטים עד לשנה 1998.

עצמאי, בעל חברה – זה הזמן לשקול שינויי מבנה!

בימים אלו, ימי הרבעון האחרון של שנת 2013, זו התקופה שבה כבר ניתן להעריך מה תהיינה התוצאות העיסקיות של השנה השוטפת ויש לראות קדימה כיצד ניתן לשמר ואף להתרחב לקראת השנה האזרחית הבאה. החשיבות של עריכת חשבון נפש עיסקי דווקא במהלך תקופה זו חשובה מאוד ולעיתים אף מהותית להמשך התפעול והתפקוד של העסק.     
 

חוק ההסדרים לא יכלול דיווח על תכנוני מס (בינתיים)

♦  אחד מהסעיפים שהיו כתובים בטיוטת חוק חוק ההסדרים קבע, כי תוטל חובת דיווח לרשות המיסים על חוות-דעת שמספקים עו"ד ורו"ח לצורך תכנוני מס מיוחדים.
בדרך זו קיוותה רשות המיסים "להאיר בפנס", כדבריה, את תכנוני המס של הנישומים באמצעות חוות דעת של מומחי מס, כדי לבחון האם אותם תכנונים אכן "ראויים"  (בדומה

היערכות מסים לקראת תום שנת המס 2011 - חלק ב'

♦ בחלק זה של המאמר נעסוק בעיקר בתכנון המס לקראת תום השנה בנוגע לשינויים שאירעו במהלך השנה החולפת, בניהם, הוראות השעה עפ"י חוק מסמ"ק, המלצות ועדת טרכנטברג שצפויות לקבל תוקף כבר בשנת המס הבאה ובתכנוני מס הקשורים בחברות משפחתיות.
 ♦חוק מסמ"ק (הגדלת ההיצע של דירות מגורים הוראת שעה) 2011 (להלן: "הוראת השעה") -כידוע לכל, הוראת השעה ברובה פוקעת ביום 31.12.2012 למעט האמור בסעיף  5 אשר באופן חריג להוראת השעה  פוקע ביום 31.12.2011

היערכות מיסים לקראת תום שנת המס 2011 - חלק א'

  כידוע, מועד תום שנת המס מתקרב ועל כן רצוי להקדיש מעט מחשבה בנושא תכנון המס לקראת מועד זה שכן על ידי נקיטת הפעולות הנכונות ובזמן הנכון, ניתן לחסוך תשלומי מס בסכומים ניכרים כשלעיתים העניין כרוך בפעולות טכניות פשוטות ביותר. במאמר זה ובמאמר נוסף, נשתדל להעביר לכם מספר טיפים לגבי תכנון המס לקראת תום השנה, חלק מטיפים אלה, ידועים מאחר וקשורים הם במדיניות המס הבסיסית אך לעומתם נעביר גם טיפים הרלוונטיים לשנת המס הנוכחית בלבד בשל הקשרם לשינויים שבוצעו במהלך השנה החולפת.

 

 

 

אין האמור באתר מהווה יעוץ משפטי, יעוץ מקצועי, חוות דעת, סקירת המצב המשפטי ו/או הדין הרלבנטי.

ליעוץ משפטי ניתן ליצור קשר עם משרד עורכי הדין גולדמן ושות'

הנני מסכים/מסכימה לתקנון האתר.

שלב תוכן