העיתון המקצועי לענייני מסים

עורכים מקצועיים: יעקב גולדמן, עו"ד. אורי גולדמן, עו"ד
מנהל מערכת: אורי גולדמן, עו"ד

יום ה' 19.09.2019

תסדיר: 2019-09-19

העלמות מס

פרשת UBS – אישום נוסף בהעלמות מס - נגד יוסף ווג

בזמנו רשות המסים ביצעה חקירות בפרשת חשבונות בנק לא מדווחים של ישראליים בבנק UBS בשוויץ.

בעקבות אותן חקירות, שבוצעו על ידי מחלקת חקירות מס הכנסה חיפה והצפון הוגשו כבר מספר כתבי אישום.

סוכן שחקני כדורגל חשוד בהעלמות מס

 כב' השופט ערן קוטון מבית משפט השלום בחיפה הורה ביום 2.12.15 על שחרורו בתנאים מגבילים והפקדת ערבויות כספיות של מר​ ג'קי דהן (58), סוכן שחקני כדורגל מפתח-תקווה, החשוד בהשמטת הכנסות בסך של כ-900,000 ₪ ובהשמטת נכסים מהצה

סוכן שחקני כדורגל חשוד בהעלמות מס

כב' השופט ערן קוטון מבית משפט השלום בחיפה הורה ביום 2.12.15 על שחרורו בתנאים מגבילים והפקדת ערבויות כספיות של מר​ ג'קי דהן (58), סוכן שחקני כדורגל מפתח-תקווה, החשוד בהשמטת הכנסות בסך של כ-900,000 ₪ ובהשמטת נכסים מהצהרת הון

אישום נגד עו"ד שגבה עבור רשות המסים

פרקליטות מחוז ת"א (מסוי וכלכלה), באמצעות עו"ד נעם עוזיאל, הגישה לביהמ"ש המחוזי מרכז כתב אישום כנגד עו"ד דוד לוי, תושב רעננה בן 59, בגין גניבה בידי מורשה של למעלה מ-17 מיליון ש"ח ועבירות מס נוספות. ​על פי כתב האישום, החל בשנת 2001 ועד לשנת 2011 ייצג הנאשם את רשות המיסים בשלל תיקי הוצאה לפועל לשם גביית חובות של נישומים עבור הרשות. על פי כתב האישום, בתקופה זו גנב הנאשם סך של- 15,883,630 ש"ח, אותם קיבל לידיו הנאמנות, ממכירה ומימוש נכסי חייבים, אולם לא העבירם לתיק ההוצאה לפועל ולרשות המיסים, אלא נטל אותם לכיסו.

רופא שיניים חשוד בהעלמת 6 מיליון ₪

ביום 3.10.13 בבימ"ש השלום בירושלים, כב' השופט ד"ר אוהד גורדון, נעצר ושוחרר בערבות ד"ר סלאח ג'בר, רופא שיניים מוערך מאבו גוש, בחשד להעלמת הכנסות של כ- 6 מיליון ₪ בשנים 2009-2012.

אמרגנו של משה פרץ הורשע בהעלמות מס

אמרגנו של הזמר משה פרץ, מר אמנון זינדאני, הודה והורשע ביום 1.10.13, במסגרת הסדר טיעון, בעובדות כתב אישום שייחס לו אי דיווח על הכנסות מהופעות בהיקף של כמיליון ₪.
 
כב' השופט הישאם אבו שחאדה, מבית משפט השלום ברמלה, קיבל את הסדר הטיעון שהוגש לו ע"י עו"ד מירי בנארדיטי מרשות המסים וב"כ של הנאשמים, עו"ד אלברט הראל ועו"ד אלי מויאל.

הצדדים עתרו להשית על זינדאני 6 חודשי עבודות שירות וקנס כספי בהתאם לשיקול הדעת של בית המשפט.

ביטול פסילת ספרים במסעדה

♦ המערערת מפעילה מסעדה. המשיב פסל את ספריה של המערערת בהתאם לסע' 130(ג) לפקודה, מאחר שלטענתו, ספריה לא נוהלו בהתאם לתוספת י"א להוראות ניהול ספרים, ובפרט הליקויים הבאים: אי ניהול יומן הזמנות – בונים, באופן ראוי, פתיחת קופה ללא רישום תקבול, ואי ניהול יומן שירות.

הסדר טיעון לרו"ח ובקשה לשנותו

♦ הנאשם הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירות על פקודת מס הכנסה. עבירות שעניינן מסירת אמרה כוזבת ושימוש במרמה, ערמה, ותחבולה במזיד ובכוונה לעזור לאחר להתחמק ממס.

אין האמור באתר מהווה יעוץ משפטי, יעוץ מקצועי, חוות דעת, סקירת המצב המשפטי ו/או הדין הרלבנטי.

ליעוץ משפטי ניתן ליצור קשר עם משרד עורכי הדין גולדמן ושות'

הנני מסכים/מסכימה לתקנון האתר.

שלב תוכן