העיתון המקצועי לענייני מסים

עורכים מקצועיים: יעקב גולדמן, עו"ד. אורי גולדמן, עו"ד
מנהל מערכת: אורי גולדמן, עו"ד

יום ב' 20.01.2020

תסדיר: 2020-01-20

העלמת הכנסות

חשד למכירת צמיגים ב"שחור"

כב' השופט ערן קוטון מבית משפט השלום בחיפה הורה ביום 30.11.15 על שחרורו בתנאים מגבילים והפקדת ערבויות כספיות של מר עבד אלחלים הישא מנצרת, שהינו בעל עסק למכירת צמיגים ותיקון תקרים. החשוד נעצר ושוחרר תחת הגבלות לאחר חקירה של פקיד שומה חקירות חיפה והצפון בחשד, כי העלים הכנסות של למעלה ממיליון ₪.

סוכן שחקני כדורגל חשוד בהעלמות מס

 כב' השופט ערן קוטון מבית משפט השלום בחיפה הורה ביום 2.12.15 על שחרורו בתנאים מגבילים והפקדת ערבויות כספיות של מר​ ג'קי דהן (58), סוכן שחקני כדורגל מפתח-תקווה, החשוד בהשמטת הכנסות בסך של כ-900,000 ₪ ובהשמטת נכסים מהצה

סוכן שחקני כדורגל חשוד בהעלמות מס

כב' השופט ערן קוטון מבית משפט השלום בחיפה הורה ביום 2.12.15 על שחרורו בתנאים מגבילים והפקדת ערבויות כספיות של מר​ ג'קי דהן (58), סוכן שחקני כדורגל מפתח-תקווה, החשוד בהשמטת הכנסות בסך של כ-900,000 ₪ ובהשמטת נכסים מהצהרת הון

אישור שומה למיטב שפיטה לירקן בשוק שהגיש דוחות כוזבים

♦ מר אבראהים סיאם (להלן: "המערער") הינו בעלים של עסק לממכר פירות וירקות בשוק "מחנה יהודה" בירושלים. בביקורת שערך פקיד שומה ירושלים (להלן: "המשיב") בספרי המערער התברר כי בשנים 2005-2009 הוא הגיש דוחות כוזבים ולא דיווח על מלוא הכנסותיו מהעסק. בדיקות תיעוד חוץ של המערער ובדיקות צולבות מול ספקיו העלו, כי הוא העלים הכנסות בסכומים ניכרים וספריו לשנים אלו נפסלו.

עריכת שומה לירקן בשוק מחנה יהודה על סמך תדריך כלכלי

♦ המערער הינו בעלים של עסק לממכר פירות וירקות בשוק "מחנה יהודה" (להלן: "העסק"). ממצאי מחלקת חקירות במס הכנסה העלו, כי המערער קונה ומוכר סחורה מבלי שהוא מדווח על כך באופן מלא. המערער הודה בחקירתו בפני פקיד שומה באי ניהול פנקסי חשבונות כדין והוא לא המציא ספרים. ממצאי מחלקת החקירות גם העלו, כי קיימים סכומי קניות שלא נכללו בדוחות שהגיש המערער. לפי הדוחות שהוגשו עלה, כי אחוז הקניות של עסקו של המערער מהווה כ-55% מהפדיון בממוצע והרווח הגולמי של העסק היה 44% בשנת המס 2007, 48% בשנת המס 2008 ו-10% בשנת המס 2009.

כתב אישום לזמר קובי פרץ – בכפוף לשימוע

 פרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה), באמצעות  עו"ד הילה גבאי, הודיעה בסוף השבוע לזמר קובי פרץ (המיוצג ע"י עו"ד חיים לוי) על כוונה להגיש נגדו כתב אישום בעבירות מיסוי ובעבירת איומים - בכפוף לשימוע (סעיף 60א לחסד"פ).
 

חשד: העלמת הכנסות במגזר הבדואי

בית משפט השלום בחיפה, כב' השופטת יעל אבירם, עצרה ל- 24 שעות, עד ליום 31.1.13 שעה 19:00 את החשודים ויהאב ושרף סאלח, מהכפר הבדואי רומת אל הייב, החשודים בהשמטת הכנסות בסך 1,500,000₪.

שומה לפי מיטב שפיטה

♦ המערער הינו קבלן שיפוצים שהפיק הכנסתו מעבודות בנייה ללקוחות פרטיים. עיקר עיסוקו הוא כקבלן שלד, כשבצידו הוא מהווה גם קבלן גמר. בנוסף, בבעלות המערער נגריה.
♦ המשיב הוציא למערער שומה, כאמור, לפי מיטב השפיטה, בספרים בלתי קבילים.
המשיב הזמין לקוחות של המערער, ונמצאו הפרשי מחזור בין דיווחי המערער לבין התקבולים על-פי החוזים שהוצגו על ידי הלקוחות, בהפרשים משמעותיים.

העלמת הכנסות

♦ רחמים שקלים (להלן: "המערער"), הוא מומחה לקבלה מעשית ונומרולוגיה ובמשך שנים רבות עשה שימוש בידע זה למתן ייעוץ, ברכות (בליווי קמעות) והרצאות. המערער הקים עמותה בשם עמותת שערי רחמים (להלן: "העמותה"), כדי שתיתן שירותים דומים באמצעותו ולדבריו, מאז הקמתה הוא עובד בשירותה כשכיר. המערער הינו יו"ר העמותה ומיופה הכח שלה, לרבות לעניין חשבונות הבנק שלה. המערער ואשתו הינם היחידים שקיבלו משכורת מהעמותה.

אין האמור באתר מהווה יעוץ משפטי, יעוץ מקצועי, חוות דעת, סקירת המצב המשפטי ו/או הדין הרלבנטי.

ליעוץ משפטי ניתן ליצור קשר עם משרד עורכי הדין גולדמן ושות'

הנני מסכים/מסכימה לתקנון האתר.

שלב תוכן