העיתון המקצועי לענייני מסים

עורכים מקצועיים: יעקב גולדמן, עו"ד. אורי גולדמן, עו"ד
מנהל מערכת: אורי גולדמן, עו"ד

יום ו' 07.08.2020

תסדיר: 2020-08-07

אמרגנו של משה פרץ הורשע בהעלמות מס

גירסה להדפסהגירסה להדפסה
מספר הגיליון: 
675
תאריך: 
03/10/2013
אמרגנו של הזמר משה פרץ, מר אמנון זינדאני, הודה והורשע ביום 1.10.13, במסגרת הסדר טיעון, בעובדות כתב אישום שייחס לו אי דיווח על הכנסות מהופעות בהיקף של כמיליון ₪.
 
כב' השופט הישאם אבו שחאדה, מבית משפט השלום ברמלה, קיבל את הסדר הטיעון שהוגש לו ע"י עו"ד מירי בנארדיטי מרשות המסים וב"כ של הנאשמים, עו"ד אלברט הראל ועו"ד אלי מויאל.

הצדדים עתרו להשית על זינדאני 6 חודשי עבודות שירות וקנס כספי בהתאם לשיקול הדעת של בית המשפט.

בחודש מאי 2013 הגישה המחלקה המשפטית לתיקים מיוחדים ברשות המסים כתבי אישום נגד הזמר, משה פרץ ואמרגנו אמנון זינדאני, בהם הואשמו באידיווח על הכנסות מהופעות במהלך השנים 2007-2009 בהיקף של כמיליון ₪, בהגשת דיווחים כוזבים למע"מ ולמס הכנסה במטרה להתחמק ממס, בניהול ספרים כוזבים ובשימוש בכל מרמה עורמה ותחבולה.
 
בכתבי האישום נטען כי פרץ וזינדאני ניהלו ביחד עסק  אמרגנות והפקת אירועים שבמסגרתו הופיע פרץ כזמר באירועים שונים. פרץ  ואמרגנו הואשמו, כי נהגו להשמיט מהדיווחים לרשויות המס הכנסות מהופעות, כשבגין חלק מההכנסות לא הוצאו חשבוניות מס ואף לא דווח עליהן לרשות המסים, ובמקרים האחרים, החשבוניות שיקפו רק  חלק מתמורה שהתקבלה בפועל. כתבי האישום הוגשו בעקבות חקירה שניהלו משרד חקירות מכס ומע"מ ירושלים ומשרד חקירות מס הכנסה ירושלים, כנגד פרץ וזינדאני שהחלה כסמויה, בעקבות מידע שהתקבל לפיו השניים אינם מדווחים על מלוא הכנסותיהם והפכה גלויה באוגוסט 2010.
 
יצויין, כי משפטו של פרץ ממשיך להתנהל ומטבע הדברים תהיה לגזר הדין האמור השפעה עליו.

 

 

 

אין האמור באתר מהווה יעוץ משפטי, יעוץ מקצועי, חוות דעת, סקירת המצב המשפטי ו/או הדין הרלבנטי.

ליעוץ משפטי ניתן ליצור קשר עם משרד עורכי הדין גולדמן ושות'

הנני מסכים/מסכימה לתקנון האתר.