העיתון המקצועי לענייני מסים

עורכים מקצועיים: יעקב גולדמן, עו"ד. אורי גולדמן, עו"ד
מנהל מערכת: אורי גולדמן, עו"ד

יום א' 07.06.2020

תסדיר: 2020-06-07

פסיקה פלילית

הקלה משמעותית בעונש מארגן המופע של פול מקרטני

בשנת 2009 היה מר דוד זרזבסקי (להלן: "המערער") הבעלים של חברה פרטית בשם "חברת זרזבסקי ניהול ויזמות (2000) בע"מ" (להלן: "החברה"). החברה עסקה בהפקת מופעים מוסיקליים ואחרים והייתה רשומה כעוסק מורשה לפי החוק. כיוון שכך, הייתה חייבות בניהול רשומות ובדיווח תקופתי לרשויות מע"מ.

המחוזי החמיר את עונשו של תמיר נמני

ביום 30.4.2013 דחה בימ"ש המחוזי מרכז (כב' הש' אברהם טל- אב"ד, זהבה בוסתן ורמי אמיר), את ערעורו של תמיר נמני וקיבל את ערעור המדינה, תוך שהוחמר עונשו לחמש וחצי שנות מאסר, חלף ארבע וחצי שנים שנקבעו בבימ"ש השלום בפתח תקווה (ע"י כב' השופטת ניצה מימון שעשוע).
 

זיכוי מ"חשבוניות פיקטיביות": אין עדים - אין אשמה !

כנגד הנאשמים הוגש כתב אישום בו יוחסו להם עבירות בניגוד לסעיף 117(ב)5 לחוק מע"מ, בעבירה של ניכוי מס תשומות מבלי שיש לגביו מסמך. לטענת המאשימה, בין התאריכים יולי 2002 – יוני 2004 ניכו הנאשמים מס תשומות שלא כדין בסך 1,422,698 ש"ח במטרה להגדיל את הוצאות הנאשמת 1 ולהתחמק מתשלום מס, וזאת ביחס ל -48 חשבוניות מס של העוסקים אלבאשא עבודות אינסטלציה ומסחר בע"מ, ע. מסעאדה מסחר כללי בע"מ ו.ס.ח. שחדה למיזוג אוויר בע"מ (להלן: "העוסקים").

הרשעה תקדימית - מרמה ועבירות בהתאחדות לכדורגל

ביום 6.1.12 גזר בימ"ש השלום בת"א, כב' השופטת לימור מרגולין יחידי, את דינו של אבשלום נוריאל וחברת מובילי דרור ושות', אשר הורשעו במסגרת הסדר טיעון בעבירות של העלמת הכנסות בסך של כ- 700,00

3 שנות מאסר ליועץ מס בגין עבירות מס

ביום 22.10.12 ניתן בבית משפט השלום בחדרה, כב' השופט מוחמד מסארווה גזר דינו של יועץ המס מחמד קעאדן מבקה אל גרבייה (22.10.12). על קעאדן נגזרו 3 שנות מאסר וקנס בסך 300,000, לאחר שהורשע בשורה של עבירות מע"מ, בהן מסירת ידיעות כוזבות למע"מ בגינן סייע לאחר להתחמק מתשלום מס, ניכוי מס תשומות פיקטיביות וניהול פנקסי חשבונות כוזבים במטרה להתחמק מתשלום מס.

אי הרשעה על אף אי הגשת דו"חות במועד בגין הכנסות הימורים

♦המשיב היה והינו בעל קיוסק שבו הוא מנהל תחנת הימורים של לוטו וטוטו והיה חייב להגיש לפקיד שומה ירושלים דו"חות על הכנסותיו עפ"י סעיפים 131 ו-132 לפקודת מס הכנסה (להלן: "הפקודה"), וכן להגיש הצהרות על הונו ונכסיו ליום 31.12.99 וליום 31.12.06 (להלן: "הצהרות הון"), כפי שהתבקש ע"י פקיד השומה עפ"י סמכותו מכח סעיף 135(1) לפקודה.

הסרת מחדלים בטרם כתב אישום והקלה בעונש

♦ המערערות 2-1 הינן חברות בע"מ, העוסקות במתן שירותי הגברת קול.

הורשעו באי העברת ניכויים וקיבלו שקל קנס

♦ כתב האישום בתיק זה מייחס לנאשמים ששה אישומים, מהם חמישה אישומים בגין העבירה של אי העברת ניכויים ממשכורות ששולמו, עבירה בניגוד לסע' 219 לפק' מס הכנסה [נוסח חדש], ואישום שישי – עבירה של אי הגשת דין וחשבון שנתי של החברה – הנאשמת 1 (להלן: "הנאשמת" או "החברה"), עבירה בניגוד לסע' 216(4) לפקודה הנ"ל, כשנאשם 2, (להלן: "הנאשם"), שהיה מנהלה הפעיל בזמנים הרלוונטיים לכתב האישום – אשם אף הוא בעבירה, על פי החזקה כאמור בסע' 224א' לפקודה.

מע"מ - זיכוי בשל ספק סביר

♦ בהתאם לאמור בכתב האישום, כפי שתוקן, היו נאשמים 1 ו-2, שותפים שווים בעסק שהיה רשום במע"מ על שם סבקו בלבד, עסק לביצוע עבודות בניה - בעיקר ריצוף וחיפוי, ונאשם 4 היה בעל השליטה בחברה הנאשמת 3, שאף עיסוקה היה בעבודות שכאלה.

 

 

 

אין האמור באתר מהווה יעוץ משפטי, יעוץ מקצועי, חוות דעת, סקירת המצב המשפטי ו/או הדין הרלבנטי.

ליעוץ משפטי ניתן ליצור קשר עם משרד עורכי הדין גולדמן ושות'

הנני מסכים/מסכימה לתקנון האתר.

שלב תוכן