העיתון המקצועי לענייני מסים

עורכים מקצועיים: יעקב גולדמן, עו"ד. אורי גולדמן, עו"ד
מנהל מערכת: אורי גולדמן, עו"ד

יום ה' 09.07.2020

תסדיר: 2020-07-09

רשות המסים

רשות המסים: המלצות לשלב קוד בהנהלת החשבונות


 רשות המסים מצטרפת למהפיכה הירוקה ופירסמה המלצות להטמעת קודQR במסמכי הנהלת חשבונות. הקוד יאפשר שליפת מידע באופן דיגיטלי.

ההמלצות שפורסמו לבתי תוכנה, צפויות להקל משמעותית על לקוחות וספקים בניהול מערכת החשבונות שלהם. במקביל הן מקדמות חיסכון בניירת ומעודדות סביבה ירוקה.

עד כה רשות המסים אפשרה בתנאים מסוימים שליחת מסמכים שונים (חשבוניות, קבלות והודעות זיכוי) בצורה דיגיטלית, וכעת היא מקדמת לא רק את אופן משלוח המסמך אלא גם את אופן העברת המידע הכלול בו.

רשות המסים: יום עיון ללשכות שכר

לאחרונה, בסוף חודש אוקטובר 2018, ערכה חטיבת השומה והביקורת ברשות המסים, לראשונה, יום עיון לבתי תכנה וללשכות שכר בנושאים שונים הקשורים לתחום השכר.

זוכרים את הנופלים ב"בוסתן הלוחמים"

כחלק מ"פרויקט איכות ומצוינות" ברשות המסים, עובדי מעברי המכס הצפוניים בשיתוף עובדי מטה בית מכס מעברים, יצאו בתחילת נובמבר 2016 לאזור קיבוץ אורטל ברמת הגולן כדי לבצע עבודות טיפול ואחזקה של 'בוסתן הלוחמים' – גן זיכרון, הסמוך לאנדרטה לזכרם של חללי חטיבת השריון 434/679 ושל המצפור להנצחת

השכרת עשרות דירות – הכנסה אקטיבית או פסיבית – תלוי מה משתלם לרשות המיסים

מחבר: 

ישראל בן ציון, עו"ד

ישראל בן ציון, עו"ד

בוגר במשפטים (בהצטיינות) מהקרייה האקדמית קריית אונו . 

♦ השכרת עשרות דירות – הכנסה אקטיבית או פסיבית – תלוי מה משתלם לרשות המיסים

רשות המסים אחרי משכירי הדירות

מחבר: 

אורי גולדמן, עו"ד

אורי גולדמן, עו"ד

עו"ד אורי גולדמן (שותף - מנהל), בעל השכלה של יועץ מס, מתמחה במיסים (אזרחי ופלילי),באיסור הלבנת הון ועבירות צווארון לבן,
כחלק מנושא זה מתמחה בתת נישה של ייצוג נותני שירותי מטבע (צ'יינגי'ם), חובות דיווח של נותני שירות עסקי, בנושא הימורים באינטרנט,
ועדות עיצומים ועוד. בעל ניסיון ביצוג בתיקי חילוט מורכבים, כולל חילוט זמני, שיחרור תפוסים, ליווי תיקים רחבי היקף המתבצעים במסגרת צח"מ ועוד.

רשות המסים אחרי משכירי הדירות

 

הרצאת רשות המסים בשוק הפשפשים

 בסוף חודש מאי התקיים אירוע "שוק פתוח" שנערך בתל אביב-יפו במסגרתו הרצו ראשי האגפים במשרד האוצר לציבור הרחב במקומות בילוי בשוק הפשפשים. בין המרצים ניתן היה למצוא גם את מנהל רשות המסים, עו"ד רו"ח משה אשר. במסגרת האירוע ניתנה לציבור המבלים הזדמנות ייחודית למפגש ישיר, באווירה אחרת, עם בעלי התפקידים המובילים במשרד האוצר וברשות המסים, ולשמוע מקרוב על העשייה, להעלות שאלות ולשוחח פנים אל פנים על הסוגיות הכלכליות הבוערות ביותר.

משכירי דירות– רשות המסים מאחוריכם!

רשות המסים עורכת סדרת ביקורות אצל משכירי דירות לטווח קצר וארוך. ביקורת כזו נערכה אצל כ-58 בעלי דירות, המשכירים את דירותיהם לטווח קצר וארוך באזור המרכז והשרון – חלקן אף במלונות דירות ידועים. עפ"י הודעת רשות המסים, מהביקורות עלה, כי כ-33% מהם לא דיווחו על הכנסותיהם משכירות בהיקף של עשרות אלפי ₪ כל אחד ולא שילמו מסים.

למבצע קדמה הכנה שכללה, בין היתר, ביצוע הזמנות באינטרנט ואיתור בעלי הבתים.
 

ביהמ"ש מחייב את רשות המסים להשיב על שאלונים

 השאלה הנשאלת בהליך זה הינה: האם לקבל בקשה של המערערים בערעור מס (להלן: "המערערים"), להורות למשיב – פקיד השומה, לענות על שאלון שעניינו מדיניות רשות המיסים בסוגיה נושאת הערעורים.

ועדה ברשות המסים למיצוי זכויות האזרח

ביום 29.6.15 מינה מנהל רשות המסים, עו"ד ורו"ח משה אשר, צוות פנימי, עליו נמנים נציגים בכירים מהחטיבות השונות ברשות, שיקדם את מיצוי זכויותיהם של האזרחים בכל הנוגע לתחומי המס, בכלל זה, הקטנת תשלום המס בעסקאות שכיחות, עידוד הגשת בקשות להחזרי מס, בדיקה ומיצוי האפשרויות העומדות בפני פורשים ממקומות העבודה ועוד.

 

 

 

אין האמור באתר מהווה יעוץ משפטי, יעוץ מקצועי, חוות דעת, סקירת המצב המשפטי ו/או הדין הרלבנטי.

ליעוץ משפטי ניתן ליצור קשר עם משרד עורכי הדין גולדמן ושות'

הנני מסכים/מסכימה לתקנון האתר.

שלב תוכן