העיתון המקצועי לענייני מסים

עורכים מקצועיים: יעקב גולדמן, עו"ד. אורי גולדמן, עו"ד
מנהל מערכת: אורי גולדמן, עו"ד

יום ה' 20.02.2020

תסדיר: 2020-02-20

משכירי דירות– רשות המסים מאחוריכם!

גירסה להדפסהגירסה להדפסה
מספר הגיליון: 
742
תאריך: 
30/06/2016

רשות המסים עורכת סדרת ביקורות אצל משכירי דירות לטווח קצר וארוך. ביקורת כזו נערכה אצל כ-58 בעלי דירות, המשכירים את דירותיהם לטווח קצר וארוך באזור המרכז והשרון – חלקן אף במלונות דירות ידועים. עפ"י הודעת רשות המסים, מהביקורות עלה, כי כ-33% מהם לא דיווחו על הכנסותיהם משכירות בהיקף של עשרות אלפי ₪ כל אחד ולא שילמו מסים.

למבצע קדמה הכנה שכללה, בין היתר, ביצוע הזמנות באינטרנט ואיתור בעלי הבתים.
 
לפי הודעת הרשות, בתקופה הקרובה מתוכננים מבצעים נוספים בענף זה, במסגרתם יאותרו בעלי דירות להשכרה לטווח קצר ותיערך להם ביקורת על ידי מס הכנסה.

כחלק מההכנות למבצע, אספו אנשי היחידה לניהול ספרים מידע לגבי משכירים לטווח ארוך ממשרדי תיווך ולגבי משכירים לטווח קצר מאתרי אינטרנט מוכרים כגון
AIRBNB ו-BOOKING.

רשות המסים פרסמה חלק מהמקרים שעלו בביקורות, כך למשל בביקורות נמצא, בין היתר, כי בעל דירה בבת-ים המשכיר את דירתו לטווח קצר לא דיווח על הכנסה שנתית בסך 157,000 ₪, בעלים של 5 קרוואנים המושכרים באחד מיישובי השרון בסך של 2,300 ₪ לקרוואן לחודש לא דיווח על הכנסותיו אלו. נמצאו עוד מקרים בהם בעלי הדירות המשכירים אותן לטווח ארוך לא דיווחו על הכנסות הנעות בין 6,500 ₪ ל- 11,500 ₪ לחודש. ביחידה לניהול ספרים ברשות המסים מודיעים, כי פעימה נוספת של ביקורות באזור צפויה לקראת סוף חודש יוני, אליה יזומנו כ-60 בעלי דירות נוספים וכי בשנה הקרובה יושם דגש מיוחד על ביקורות בענף השכרת הדירות.

לפרטים נוספים קיראו את דעות המס של עו"ד אורי גולדמן ממשרד עו"ד גולדמן ושות' בנושא:  רשות המסים אחרי משכירי הדירות 

 

 

 

אין האמור באתר מהווה יעוץ משפטי, יעוץ מקצועי, חוות דעת, סקירת המצב המשפטי ו/או הדין הרלבנטי.

ליעוץ משפטי ניתן ליצור קשר עם משרד עורכי הדין גולדמן ושות'

הנני מסכים/מסכימה לתקנון האתר.