העיתון המקצועי לענייני מסים

עורכים מקצועיים: יעקב גולדמן, עו"ד. אורי גולדמן, עו"ד
מנהל מערכת: אורי גולדמן, עו"ד

יום ש' 07.12.2019

תסדיר: 2019-12-07

עליון מס ערך מוסף

העליון דחה בקשה לזימון עדים בתיק מס ערך מוסף

♦ המבקשת היא בעלים של בניין דירות בבאר-שבע שבו מתגוררים בשכירות זכאים לדיור מטעם עמידר, בהתאם לחוזה שכרתה המבקשת עם עמידר (להלן: "החוזה"). עפ"י החוזה שני שלישים מדמי השכירות עבור הדירות משולם למבקשת ע"י עמידר ושליש ע"י הדיירים. ביום 23.7.2012 הוציא המשיב למבקשת שומה לשנים 2012-2007 על סך 1.5 מיליון ש"ח במסגרתה קבע, כי המבקשת דיווחה על העסקאות עם עמידר כפטורות ממע"מ, וזאת שלא כדין.

השמת עובדים זרים לחקלאים לא מזכה במע"מ בשיעור אפס

מדובר בחברה העוסקת בענף השמת כוח אדם בישראל של עובדים זרים - בעיקר מתאילנד ובעיקר בתחום החקלאות אשר במסגרת פעילותה מסייעת לחברות זרות באיתור ובמיון מועמדים לעבודה בישראל - איתור ומיון הנעשים בתאילנד בהתאם לצורכי ודרישות החקלאים הישראליים בעלי ההיתרים להעסקת עובדים זרים, כפי שאלה מועברים לידי המערערת. את התמורה עבור שירותיה מקבלת המערערת מהחברות התאילנדיות (בסכום של 3,200 דולר לכל עובד), והיא אינה גובה תמורה מהחקלאי הישראלי.

רכישת תיקי הוצל"פ חייבת במע"מ וניתן לקזז בגינה תשומות

מדובר בערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בחיפה, במסגרתו נדחה ערעור שהגיש המערער על החלטת המשיב, ממונה מס ערך מוסף עכו, לדחות השגה בעניין שומת תשומות. ביום 26.6.2001 רכש המערער, שמואל וינוקור, ביחד עם אביו, בוריס וינוקור, תיקי הוצאה לפועל וציוד משרדי מחברת ד.ס.ת. אחזקות בע"מ (להלן: "חברת ד.ס.ת."). בגין העסקה, הוציאה חברת ד.ס.ת.

"כוונה מיוחדת" בעבירות מס

בכתב-אישום שהוגש נגד המבקשים נטען, כי ניכו מס תשומות בסך 827,406 ש"ח, מבלי שהיו בידיהם חשבוניות מס כמתחייב מהחוק.

אין האמור באתר מהווה יעוץ משפטי, יעוץ מקצועי, חוות דעת, סקירת המצב המשפטי ו/או הדין הרלבנטי.

ליעוץ משפטי ניתן ליצור קשר עם משרד עורכי הדין גולדמן ושות'

הנני מסכים/מסכימה לתקנון האתר.

שלב תוכן