העיתון המקצועי לענייני מסים

עורכים מקצועיים: יעקב גולדמן, עו"ד. אורי גולדמן, עו"ד
מנהל מערכת: אורי גולדמן, עו"ד

יום ב' 01.03.2021

תסדיר: 2021-03-01

כתב אישום: הלבנת הון בתחום האבן והשיש

גירסה להדפסהגירסה להדפסה
מספר הגיליון: 
754
תאריך: 
04/10/2018

לאחר חקירה שנוהלה על ידי מחלקת חקירות מע"מ ירושלים, משטרת ישראל, יחידת יהלום במס הכנסה ויחידת החילוט ובליווי החוליה הכלכלית בפרקליטות מחוז ירושלים הוגש ביום 5.9.18 פרקליטות מחוז ירושלים, באמצעות עו"ד שרית משגב, לביהמ"ש המחוזי בי-ם כתב אישום נגד יוסף טקטקה ובנו עאיד טקטקה, בעלי חברות אבן ושיש בירושלים.

כתב האישום הוגש בגין הוצאת חשבוניות פיקטיביות בהיקף משמעותי, הלבנת הון בהיקף של מעל 68 מיליון ₪ ועבירות נוספות. כתב האישום הוגש גם נגד נאשמים נוספים הרשומים כבעלי חברות הקש, חלקם פעלו לשם הוצאת החשבוניות הפיקטיביות ו/או השבת הכסף ששולם לכאורה לחברות הקש באמצעות המחאות. על פי כתב האישום יוסף טקטקה, מנהל ובעל שתי חברות אבן ושיש, עשה שימוש במהלך השנים 2012-2017 בשורה של חברות קש במטרה להוציא חשבוניות עבור החברות שבבעלותו, למרות שלא סופקה כל סחורה ולא בוצעה כל עבודה על ידי חברות הקש, והכל לשם הונאת רשות המסים. החשבוניות הפיקטיביות נרשמו בכזב בהנהלת החשבונות של החברות שבעלותו משל שיקפו עסקאות אמת מול חברות הקש. בהתאם הגישה אחת החברות דיווחים כוזבים למס הכנסה ולמע"מ בהיקף של 88,428,869 ₪. החברה השנייה הגישה דיווחים כוזבים למס הכנסה ולמע"מ בהיקף של 4,841,494 ₪. בכך הקטינו שלא כדין את תשלומי מס הכנסה ומע"מ אשר שילמו בשנים האמורות.


הפעולות השונות המפורטות בכתב האישום מהוות פעולה ברכוש אסור שמטרתו להסתיר או להסוות את מקורו. על פי כתב האישום מדובר בהלבנת הון בהיקף כולל של 68,818,595 ₪.
הפרקליטות הגישה בקשה חילוט בגין רכוש שנתפס בהיקף של מיליוני שקלים.
 

 

 

 

אין האמור באתר מהווה יעוץ משפטי, יעוץ מקצועי, חוות דעת, סקירת המצב המשפטי ו/או הדין הרלבנטי.

ליעוץ משפטי ניתן ליצור קשר עם משרד עורכי הדין גולדמן ושות'

הנני מסכים/מסכימה לתקנון האתר.