העיתון המקצועי לענייני מסים

עורכים מקצועיים: יעקב גולדמן, עו"ד. אורי גולדמן, עו"ד
מנהל מערכת: אורי גולדמן, עו"ד

יום ד' 10.08.2022

תסדיר: 2022-08-10

5 טיפים לניהול עסק נכון

כל מי שמקים עסק, לא משנה באיזה סדר גודל ובאיזה תחום, צריך לדעת שכל דבר שהוא יעשה ביום יום, יכול להשפיע על התפקוד שלו ועל היכולת שלו לשרוד ולאחר מכן להתפתח. אלה לא רק הדברים הגדולים שישפיעו על התפקוד של העסק, אלא דווקא הדברים הקטנים, שכן אם מחברים את כל הדברים הקטנים ביחד, הם בהחלט יוצרים עומס מסוים, ואם הוא שלילי, אזי שזה יכול להשפיע על התפקוד לרעה. אם העומס הוא חיובי, קרי פעולות חיוביות, אז העסק יתקדם הלאה. 

במאמר זה אנחנו נציג בפניכם 5 טיפים איך נכון לנהל עסק. מדובר בטיפים כלליים, אך כאלה שיכולים לעזור לכם לנהל את העסק שלכם בצורה טובה ולקדם אותו. כמובן שכל אחד אמור לנהל את העסק שלו על פי דרכו ועל פי יכולותיו והמשאבים שעומדים לרשותו. עם זאת, ישנם דברים שלא משתנים, בין אם זה עסק גדול או קטן, מקומי או בינלאומי. 

טיפים שיעזרו לכם לנהל את העסק שלכם בצורה נכונה

ספקים ונותני שירותים בצורה נכונה – שום עסק לא מתנהל לבד ובטח לא בחלל ריק. כל בעל עסק חייב לעבוד עם ספקים ונותני שירותים ברמה גבוהה. 

למשל, משרד רואי חשבון, משרד עורכי דין, שירותי מחשוב, ספקים שאחראים על המלאי ועוד. כל אחד חייב להיות ברמה מאוד גבוהה בשביל שהעסק יוכל לפעול בצורה נכונה, חלקה וזורמת. 

תוכנית עסקית נכונה – הנה דוגמא למה אנחנו צריכים משרד רואי חשבון ברמה גבוהה. אחד הדברים שעסק צריך בשביל להתנהל נכון, זו תוכנית עסקית נכונה. לשם כך, צריך לעבוד עם אנשים שמתמחים בכתיבת תוכנית כזו ויכולים גם להציג את הנתונים הרלוונטיים בשביל שיהיה ניתן לבנות תוכנית אמינה ונכונה. משרד רואי חשבון בהחלט יכול לעזור בכך. 

גיוס עובדים בצורה חכמה – כאמור, עסק לא עובד לבד והגורם המרכזי בו, הוא לא בהכרח הבעלים או המנהלים, אלא העובדים. הם אלה שמפעילים את העסק והם אלה עובדים מול הלקוחות והגורמים השונים. 

לכן, אנחנו צריכים לבצע תהליך גיוס עובדים בצורה חכמה. בין אם זה באפיון התפקידים שהעסק צריך ובין אם זה בגיוס מועמדים מתאימים לכל תפקיד. 

עבודה על פי תקציב מוגדר – בעל עסק צריך לקבוע לעצמו תקציב ולעבוד על פיו. מוטב שלא ינסה לקפוץ מעל הפופיק, אחרת הוא עלול ליפול ולגרום לקריסת העסק. מנגד, אם הוא מייצר הכנסות גבוהות, תמיד יהיה נכון לחסוך כסף לימים קשים. 

יעדים ומטרות – ניהול עסק מבוסס על יעדים ומטרות. חשוב שהן יהיו מציאותיות, חשוב שהן יהיו ברורות, וכן חשוב מאוד לבצע תהליך של פיקוח ובקרה, בשביל לוודא שאכן העובדים עומדים במטרות וביעדים שהציבו בפניהם. 

בצורה כזו אפשר לנהל את העסק שלנו בצורה נכונה ולהשיג את התוצאות להן אנחנו מייחלים.  

מס פקס בע"מ
רח' החשמונאים 90
קומה 2
תל אביב ת.ד 20445

טל. 03-6966733
פקס. 03-6966744

info@masfax.co.il

 

 

 

אין האמור באתר מהווה יעוץ משפטי, יעוץ מקצועי, חוות דעת, סקירת המצב המשפטי ו/או הדין הרלבנטי.

ליעוץ משפטי ניתן ליצור קשר עם משרד עורכי הדין גולדמן ושות'

הנני מסכים/מסכימה לתקנון האתר.