העיתון המקצועי לענייני מסים

עורכים מקצועיים: יעקב גולדמן, עו"ד. אורי גולדמן, עו"ד
מנהל מערכת: אורי גולדמן, עו"ד

יום ד' 29.06.2022

תסדיר: 2022-06-29

מחירי האגרות השונות להוצאת ויזה לארה"ב

כל אזרח ישראלי אשר מבקש לנסוע לארצות הברית ולשהות בה, מחויב להוציא ויזה בשגרירות האמריקאית בישראל. זאת בהנחה ואין לו גם אזרחות אמריקאית אשר מקנה לו אפשרות להיכנס לארצות הברית ללא צורך בויזה.

בניגוד למדינות אחרות, למשל מדינות האיחוד האירופי, אשר אינן מחייבות ישראלים להוציא ויזה כלל או בניגוד למדינות שמאפשרות לתיירים ישראלים לנחות בשדה התעופה שלהן ולקבל שם ויזה לתקופה מוגבלת, הרי שארצות הברית מחייבת כל ישראלי אשר רוצה להיכנס לשטחה, להחזיק בדרכון שלו ויזה בתוקף, אחרת הוא לא יוכל להיכנס אל שטחי המדינה ואם יעשה זאת, יגורש ממנה.


סוגי הויזות לארצות הברית

ויזה לארה"ב היא איננה דבר מסובך להוציא אך היא דורשת עלויות שונות. לפני שאנחנו נציג את כל העלויות הישירות והעקיפות, חשוב לומר שכמו במדינות אחרות, הרי שגם ארצות הברית מנפיקה סוגים שונים של ויזה. מן הסתם, הוויזות השכיחות ביותר הן ויזות תייר שמיועדות לכל מי שרוצה לטייל במדינה. ויזה זו מיועדת הן למבוגרים והן לילדים.

הוויזה המבוקשת ביותר, היא ויזת עבודה, ויזה שמאפשרת למי שמקבל אותה לעבוד בשטחי ארצות הברית, לשם כך, יש להוכיח כישורים מיוחדים (ספורטאים, אמנים וכדומה נכללים בהגדרה זו) ומעסיק שיהיה מוכן להעסיק אותנו.

כמו כן אפשר למצוא ויזות שמיועדות באופן ספציפי ליצואנים, יבואנים וגורמי מסחר נוספים אשר יכולים לעזור למשק האמריקאי, וכן אנחנו יכולים למצוא ויזות סטודנט שמיועדות למי שמבקש ללמוד בארצות הברית (תואר ראשון, שני, דוקטורט, פוסט דוקטורט). חשוב להדגיש שוויזה זו מאפשרת גם לעבוד בתנאים מסוימים.


מה עלויות הוצאת ויזה והעלויות מסביב

העלות העיקרית היא מן הסתם הוצאת הויזה עצמה: עבור ויזה לארה"ב למטרת תיירות יש לשלם 160 דולר, לצורך ויזה עבודה יש לשלם 190 דולר ועבור ויזת מסחר מיוחדת, יש לשלם 270 דולר. התשלום מתבצע ישירות לשגרירות בעת תהליך הרישום וכן ניתן לבצע את התשלום ואת התהליך בעזרת סוכנות מיוחדת.

מעבר לתשלום הנ"ל, ישנן עלויות נוספות. למשל, אם אנחנו נדרשים לקחת איתנו קרובי משפחה מסיבה כלשהי, אז נידרש לשלם עבור הוצאת מסמכים בשבילם, כ-200 דולר, מעבר לכך יש עלויות שונות על הצגת מסמכים שונים שעלינו להציג בפני השגרירות או בתהליך הרישום, זה כולל גם עלויות על תרגום מסמכים לאנגלית, במידה וצריך להציג מסמכים שיספקו הסבר לדרישת הויזה.

עלינו לקחת גם בחשבון את העובדה, שאנחנו נידרש לבלות כמה שעות בשגרירות עצמה לצורך ראיון, מה שאומר שאנחנו נפסיד שעות עבודה יקרות.

לפני סיום, צריך לציין שהשגרירות האמריקאית גובה את התשלום בשקלים, מה שאומר שהמחיר משתנה. אומנם מצוין שזה 160 דולר או 190 דולר, אך מאחר וזה בערך של שקלים, אז המחיר יכול להשתנות מעת לעת, לפי שער הדולר.
 

מס פקס בע"מ
רח' החשמונאים 90
קומה 2
תל אביב ת.ד 20445

טל. 03-6966733
פקס. 03-6966744

info@masfax.co.il

 

 

 

אין האמור באתר מהווה יעוץ משפטי, יעוץ מקצועי, חוות דעת, סקירת המצב המשפטי ו/או הדין הרלבנטי.

ליעוץ משפטי ניתן ליצור קשר עם משרד עורכי הדין גולדמן ושות'

הנני מסכים/מסכימה לתקנון האתר.