העיתון המקצועי לענייני מסים

עורכים מקצועיים: יעקב גולדמן, עו"ד. אורי גולדמן, עו"ד
מנהל מערכת: אורי גולדמן, עו"ד

יום ד' 29.06.2022

תסדיר: 2022-06-29

כיצד בוחרים את החברה הנכונה לביטוח הרכב שלכם?

https://pixabay.com/en/crash-test-collision-60-km-h-1620591/מדי יום אנחנו מוקפים בלא מעט פרסומות של חברות ביטוח אשר מציעות לנו לרכוש אצלן ביטוח לרכב. לא משנה אם זה ביטוח צד ג', חובה או ביטוח מקיף, כל אחד מהחברות מציעה לנו לעשות אצלה את הביטוח, הרי זה הכי משתלם לנו.
אך כפי שאנחנו יכולים להבין, אם קיימות לנו מספר אופציות בשוק לעשות ביטוח, אין סיבה שנמהר ונעשה אצל החברה הראשונה שפונה אלינו, אלא אנחנו יכולים לבדוק מה כל אחת מהחברות מציעה, לברור את הפוליסות שמתאימות לנו ומתוכן להחליט היכן אנחנו רוצים לעשות ביטוח.
ביטוח רכב הוא לא דבר של מה בכך, לא בעלויות שאנחנו נדרשים לשלם ולא באופן השימוש שלנו בפוליסה. הרבה פעמים אנחנו מסתכלים על הביטוח רק כעלות כספית מאוד לא נוחה. זו טעות מאחר ולצד העלות הכספית המאוד לא סימפטית, הרי שיש גם את מה שהוא הכרחי עבורנו, כלומר, בסופו של יום הפוליסה אמורה לשרת אותנו, בין אם זה במקרה של תאונה, גניבה, חבלה או כל דבר אחר. אנחנו צריכים לבחון אילו סעיפים נכללים בפוליסה ומה היא כוללת.
לשמחתנו הרבה, היום אנחנו יכולים לקבל הרבה מאוד מידע על ביטוח רכב מכל הסוגים. אנחנו יכולים לקרוא מידע על פוליסות של ביטוח רכב, אנחנו יכולים לקרוא על חברות ביטוח, על אופי השירות שלהן וכן על התמחור של כל פוליסה ופוליסה. המידע שעומד לרשותנו מאפשר לנו לבחור בצורה נכונה את החברה בה אנחנו נרצה לעשות את הביטוח.
לפני שנסביר כיצד עושים את זה בפועל בצורה נכונה, חשוב להדגיש, ביטוח רכב הוא לא עוד ביטוח. מלבד העובדה שיש חלקים שהמדינה מחייבת אותנו לעשות, כמו ביטוח חובה, הרי שהמשמעות והחשיבות של ביטוח רכב מקיף למשל היא מאוד גדולה, בין אם זה בכל הקשור לתחזוקה של הרכב ובין אם זה למקרי קיצון של תאונות או גניבות. לכן אנחנו צריכים לחשוב היטב על השיקולים שלנו לפני שאנחנו רוכשים פוליסת ביטוח.
איך עושים את הבחירה בפועל
בשלב הראשון אנחנו צריכים לפנות אל מספר חברות בשביל לקבל הצעות מחיר עבור ביטוח רכב, אנחנו צריכים לבחון מה כל חברה מציעה לנו הן מבחינת עלות והן מבחינת תנאים. בשלב השני, מומלץ לבדוק במקורות אובייקטיבים אודות השירות של כל חברה וחברה, כמה מהר היא פועלת במקרה הצורך, וכמה מהר היא מחזירה את הכסף ללקוחות שלה.
לאחר מכן ניתן לפנות אל החברה במטרה לבקש הצעות מחיר אטרקטיביות נוספות עבור ביטוח רכב, תוך ניסיון לצמצם ככל הניתן את העלויות.
הפוליסה היא לשנה, היא נקבעת על פי סוג הרכב, מספר הנהגים, הוותק שלהם וכן על פי השאלה אם יש להם היסטוריה של תאונות או לא.

 

מס פקס בע"מ
רח' החשמונאים 90
קומה 2
תל אביב ת.ד 20445

טל. 03-6966733
פקס. 03-6966744

info@masfax.co.il

 

 

 

אין האמור באתר מהווה יעוץ משפטי, יעוץ מקצועי, חוות דעת, סקירת המצב המשפטי ו/או הדין הרלבנטי.

ליעוץ משפטי ניתן ליצור קשר עם משרד עורכי הדין גולדמן ושות'

הנני מסכים/מסכימה לתקנון האתר.