העיתון המקצועי לענייני מסים

עורכים מקצועיים: יעקב גולדמן, עו"ד. אורי גולדמן, עו"ד
מנהל מערכת: אורי גולדמן, עו"ד

יום ד' 29.06.2022

תסדיר: 2022-06-29

הלוואות – הדרך הנכונה לקחת הלוואה

 

הלוואותישנם מקרים בחיים בהם אנחנו נדרשים לקחת הלוואה על מנת לממן צורך מסוים. לעיתים מדובר על מקרי חירום בהם אנחנו נדרשים לסכומי כסף גדולים מהיום להיום ואין לנו אפשרות להביא אותם מהבית, כלומר אין לנו כסף נזיל ואז אנחנו חייבים לקחת הלוואה לשם כך, לעיתים מדובר על מקרים בהם ההלוואה היא מתוכננת, כלומר אנחנו רוצים לרכוש משהו ואנחנו מתכננים מראש לעשות את זה עם הלוואה, כי זה הרבה יותר נוח ופשוט. למשל רכישת רכב, דירה או כל דבר. 

היום עומדות לרשותנו הרבה יותר אופציות לקחת הלוואות מאשר בעבר, זאת בעקבות כניסה של גורמים חוץ בנקאיים, החל מחברות ביטוח, חברות אשראי וכן גורמים אחרים אשר מעניקים לנו הלוואות בתנאים נוחים. עצם זה שיש היום הרבה יותר גורמים, מאפשר לנו, כך או אחרת, ליהנות גם מאפשרות הרבה יותר גדולה לקבל הלוואה בתנאים נוחים, מאחר וקיימת תחרות מסוימת בתחום, יכולת המיקוח שלנו גבוהה יותר. 

כשאנחנו מסתכלים על כל התמונה, אנחנו יכולים להבין שאם נתכנן נכון את נטילת הלוואה מצד גורם כזה או אחר, הרי שיהיה לנו הרבה יותר קל להחזיר אותה ויתרה מזו, אנחנו נשתמש בה בצורה הרבה יותר חכמה. במילים אחרות, גם אם מדובר בהלוואה שאנחנו צריכים למקרה חירום, למשל אם מדובר בעניין רפואי או אחר, אנחנו חייבים לעשות תכנון מוקדם בשביל שנוכל להשתמש בה בצורה חכמה ולהחזיר אותה עם הזמן, מבלי שזה ישפיע עלינו מבחינה כלכלית. 

כיצד לוקחים הלוואה בצורה חכמה 

בשלב הראשון אנחנו צריכים לשאול את עצמנו, מה הסכום שאנחנו באמת צריכים. ההיגיון הוא תמיד לקחת מעט יותר ממה שאנחנו צריכים, גם אחרי שאנחנו עושים חישוב כמה כסף אנחנו יכולים להביא מהבית, כלומר להוציא מהחשבון שלנו, כמה כסף נזיל יש לנו. הסיבה שמוטב לנו לקחת מעט יותר היא, שאם חס וחלילה יהיה צורך, הכסף כבר יהיה בידינו.

בשלב השני עלינו לבחון את הריביות שעלינו לשלם עבור ההלוואה. אנחנו צריכים לבחון מספר מסלולים ואז להכריע בשאלה. בצורה כזו נוכל לדעת איזה מסלול הכי מתאים לנו. צריך לומר, מלבד הריביות השונות שאנחנו נצטרך לשלם, עלינו לבחון גם מה תנאים אחרים שקשורים לנטילת הלוואה, למשל, תקופת החזר, ערבויות, מסים, כל דבר שקשור לעלות ההלוואה במצב רגיל ובמצב בו לא נוכל לעמוד בהחזר. 

בשלב השלישי אנחנו צריכים לשאול את עצמנו, כיצד אנחנו רוצים לחלק את השימוש בכסף, האם אנחנו רוצים להשתמש בל הכסף בבת אחת או שמא אנחנו מעדיפים לחלק את השימוש לחלקים על פי זמן או על פי מאפיינים אחרים. 

 

 

מס פקס בע"מ
רח' החשמונאים 90
קומה 2
תל אביב ת.ד 20445

טל. 03-6966733
פקס. 03-6966744

info@masfax.co.il

 

 

 

אין האמור באתר מהווה יעוץ משפטי, יעוץ מקצועי, חוות דעת, סקירת המצב המשפטי ו/או הדין הרלבנטי.

ליעוץ משפטי ניתן ליצור קשר עם משרד עורכי הדין גולדמן ושות'

הנני מסכים/מסכימה לתקנון האתר.