העיתון המקצועי לענייני מסים

עורכים מקצועיים: יעקב גולדמן, עו"ד. אורי גולדמן, עו"ד
מנהל מערכת: אורי גולדמן, עו"ד

יום ג' 26.10.2021

תסדיר: 2021-10-26

הנהלת חשבונות – למי הקורס מתאים?

קורס הנהלת חשבונות נחשב כיום לאחד מהקורסים המבוקשים ביותר, ולא בכדי. את מנהלי החשבונות אפשר למצוא בכל משרד כמעט, בין אם מדובר במשרדיהם של ארגונים גדולים או במשרדי חברות קטנות. הם יכולים לעבוד יחד עם מנהלי חשבונות אחרים או להציע את שירותיהם באופן עצמאי. יש להם תפקיד חשוב בכל משרד והם אלה האחראיים על המעקב אחר פעולותיו הפיננסיות של המשרד, על ההוצאות וההכנסות שלו וגם על רישומן.

היכן לומדים?
לאור הביקוש הרב לקורס זה, מוצע קורס הנהלת חשבונות נכון להיום על ידי לא מעט מכללות בארץ וגם בבתי ספר המתמחים בתחום הכספים, העסקים והחשבונאות. ישנן גם מספר אוניברסיטאות המציעות מסלול לימודי כזה במסגרת לימודי החוץ שלהם וכחלק מלימודי תעודה. 
מה לומדים בקורס?
מי שרוצה להשתלב במשרד הנהלת חשבונות בתל אביב או בכל מקום אחר בארץ, כדאי לו להצטרף לקורס הנהלת חשבונות. הקורס מכשיר את המשתתפים בו לעבוד עם כלים פיננסיים חשובים הנדרשים לכל מנהל חשבונות, ובמקביל גם חושף אותם לנושאים שונים כמו תורת המסחר, רישום כפול, תיעוד, מאזני בוחן, רישום בספרי חשבונות, תלושי שכר וגם לתוכנות בהן נעזר לא אחת מנהל החשבונות, כמו חשבשבת ופריוריטי.
קורס הנהלת חשבונות מוצע כיום במסגרת שלוש אפשרויות שונות: הנהלת חשבונות סוג 1, הנהלת חשבונות סוג 2 ולימודי הנהלת חשבונות סוג 3. סוג 1 נחשב לדרגה הנמוכה והבסיסית ביותר, ואילו סוג 3 הוא הדרגה הגבוהה ביותר. כדי להשתתף בקורס זה יש לעבור תחילה את שני הקורסים הקודמים לו. ככל שהקורס מתקדם יותר, כך הכלים המקצועיים אליהם נחשפים התלמידים רבים ומורכבים יותר, ואפשרויות הקידום, כמו גם המשרות השונות המוצעות לבוגרי הקורס, הן רבות ומגוונות יותר. 
למי זה מתאים?
הקורס איננו מתאים לכל אחד. הוא מתאים לכל אלה המתעניינים בתחום הכספים והחשבונאות, לאלה המעוניינים להשתלב בארגונים או בחברות שונות בתפקיד מנהל חשבונות וגם לכל מי שיש לו גישה למספרים וסבלנות רבה לבצע חישובים רבים. אין המדובר בלימודים ארוכים מאד של מספר שנים, ובכל זאת, למרות היותם קצרים יחסית (הלימודים נמשכים בין 5 ל-10 חודשים) הם דורשים לא מעט השקעה מצדם של התלמידים. לכן, רק לאלה שרואים את עצמם מקדישים מזמנם לטובת הלימודים ומוכנים להשקיע בהם לא מעט כדאי להצטרף למסלול לימודי זה, ולו כדי להצליח ולהגיע להישגים גבוהים שיאפשרו להם להשתלב אחר כך במשרות נחשקות.

מס פקס בע"מ
רח' החשמונאים 90
קומה 2
תל אביב ת.ד 20445

טל. 03-6966733
פקס. 03-6966744

info@masfax.co.il

 

 

 

אין האמור באתר מהווה יעוץ משפטי, יעוץ מקצועי, חוות דעת, סקירת המצב המשפטי ו/או הדין הרלבנטי.

ליעוץ משפטי ניתן ליצור קשר עם משרד עורכי הדין גולדמן ושות'

הנני מסכים/מסכימה לתקנון האתר.