העיתון המקצועי לענייני מסים

עורכים מקצועיים: יעקב גולדמן, עו"ד. אורי גולדמן, עו"ד
מנהל מערכת: אורי גולדמן, עו"ד

יום ג' 26.10.2021

תסדיר: 2021-10-26

הנהלת חשבונות בשנת 2017 – שילוב בין ידע לכלים מתקדמים

בין אם מדובר בעסק קטן או גדול, עסק בתחום ההלבשה או אולי בתחום הטיפולי, כל אחד מסוגי העסקים האלה זקוק לשירותיו של מנהל חשבונות, כדי לנהל את פעילותו הכלכלית של העסק בצורה הנכונה ביותר, בהתאם לחוק. שירותי הנהלת חשבונות כוללת התייחסות לפרמטרים שונים, לרבות הכנסותיו של העסק, התשלומים שהוא מבצע באופן שוטף, המכירות השונות, הרכישות ועוד. שירותים אלה מתבססים על שימוש במערכות הנהלת חשבונות מתקדמות, המאפשרות למנהל החשבונות עצמו לבצע את עבודתו בצורה מדויקת ומהימנה יותר. 
תפקידו של מנהל החשבונות
ארגונים רבים וגם חברות בתחומים שונים נעזרים במנהל החשבונות על בסיס יום יומי. פעולותיו העסקיות של הארגון נרשמות בספר החשבונות ומועברות למערכת ממוחשבת על ידי מנהל החשבונות של העסק. רישום העסקאות והמעקב אחריהן נעשה באופן שוטף והוא זה המאפשר את התנהלותו התקינה של העסק, הן בהתאם לחוקי המס החלים במדינה והן בהתאם להכנסותיו והוצאותיו השונות לצורך בחינת רווחיו (או הפסדיו, במקרים מסוימים). בעזרת מערכות המחשוב המתקדמות, בעזרת תוכנת הנהלת חשבונות המציעה למנהל החשבונות מגוון רחב של כלים, נרשמות העסקאות על פי תנאי חשבונאות מקובלים ובכל תקופה, בין אם אחת לשנה ובין אם אחת לשלושה חודשים, יכול רואה החשבון, תוך התייחסות לכל הפרטים שהועברו לאורך התקופה, לבצע מאזן בוחן סופי ולבדוק את כלל העסקאות והרישומים שבוצעו. בעזרתם יכול רואה החשבון להכין דוח לעסק, המתייחס לרווח, להפסד ולמאזן.
סיוע של יועץ מס לצורך קבלת מענה מקיף ורחב יותר
איש מקצוע נוסף, שגם בו נעזר העסק הוא יועץ מס. פנייה אל יועץ מס היא פתרון עבור עסקים המעוניינים לבחון את התנהלותו העסק בהיבטים מיסויים, כפי שנדרש על פי החוק. יועץ המס יכול לייצג את העסק מול רשויות המס השונות, בין אם רשות המיסים או המוסד לביטוח לאומי ולעזור בהכנת דוחות אישיים, הנדרשים לצורך קבלת החזרי מס. שלא כמו רואה החשבון הוא איננו יכול לאשר דוחות כספיים או לערוך ביקורת בחברה, אך יחד עם זאת, ולאור הכשרתו הרלוונטית, הוא יכול להציע את שירותיו בכל הקשור לענייני מיסוי ולייעץ לעסק, בתחום זה, כיצד להתנהל נכון. גם יועץ המס נעזר במקרים רבים במערכות מחשוב שונות המסייעות לו לבצע חישובים, לבצע הערכות מסוימות ולבחון את הכנסותיו והוצאותיו של העסק כדי לספק לו את המענה המתאים. 
פתרונות טכנולוגיים מתקדמים כחלק מהנהלת חשבונות העסק
בין אם מדובר במנהל חשבונות או יועץ מס, כל אחד מהם נעזר במערכות מתקדמות, בהן נרשמות הכנסותיו והוצאותיו של העסק לאורך כל תקופת פעילותו. בעזרתן ניתן לקבל תמונת מצב עדכנית בכל זמן נתון ובהתאם להחליט על המשך התקדמותו של העסק והצעדים הנכונים עבורו, שבהם כדאי לו לבחור. מערכות אלו, המוכרות על ידי רשות המס בישראל, מסדירות את הנהלת החשבונות של העסק ופועלות בהתאם לקריטריונים שונים. אם בעבר נאלצו אנשי המקצוע להיעזר בספרים ובניירות רבים, הרי שכיום, בשנת 2017, הקדמה הפכה לחלק בלתי נפרד מהתחום עצמו (ובדומה לתחומים אחרים) וייעלה את תהליך העבודה באופן משמעותי. ניתן לבחור בשיטת הנהלת חשבונות (בין אם כפולה או חד צידית) בהתאם לעסק עצמו ולהתייחס בה אל מבחר עצום של פרמטרים, הרלוונטיים לעסק, כמו קבלות, הזמנות, חשבוניות מס ועוד. השימוש במערכות אלו פשוט וקל מאד והיא חוסכת לאיש המקצוע זמן רב ועוזרת לו לבצע מעקב שוטף ומדויק יותר אחר העסק.

מס פקס בע"מ
רח' החשמונאים 90
קומה 2
תל אביב ת.ד 20445

טל. 03-6966733
פקס. 03-6966744

info@masfax.co.il

 

 

 

אין האמור באתר מהווה יעוץ משפטי, יעוץ מקצועי, חוות דעת, סקירת המצב המשפטי ו/או הדין הרלבנטי.

ליעוץ משפטי ניתן ליצור קשר עם משרד עורכי הדין גולדמן ושות'

הנני מסכים/מסכימה לתקנון האתר.