העיתון המקצועי לענייני מסים

עורכים מקצועיים: יעקב גולדמן, עו"ד. אורי גולדמן, עו"ד
מנהל מערכת: אורי גולדמן, עו"ד

יום ש' 11.07.2020

תסדיר: 2020-07-11

ניכוי מס

ניכוי מס הוא נושא חשוב מאוד בעולם המיסים. ישנם מספר מקרים בהם יש לנכות מס וחשוב שכל מי שנכנס לאחת מהקטגוריות הדורשות ניכוי מס יכיר את הנושא. רבים מכירים את הביטוי "ניכוי מס במקור" אך לא בדיוק יודעים למה הכוונה. למעשה, ניכוי המס מתייחס לחובה שחלה על האדם המשלם, לנכות מהתשלום מס הכנסה על פי הנדרש, וכך האדם הזכאי לתשלום מקבל פחות כסף מכיוון שחלק מהשכר מופרש לטובת מס ההכנסה, בהתאם לחוק. בכתבה זו נפרט אודות התחום החשוב של ניכוי מס. למידע נוסף בתחום, ניתן לפנות למשרד עורכי הדין גולדמן ושות', המתמחה בתחום המיסים.

מה זה בכלל ניכוי מס?

ניכוי מס כשמו כן הוא - העברת חלק מהסכום אותו משלמים לעובד או ספק מסויים לטובת מס הכנסה. למשל - אם חברה מסויימת מעסיקה כפרילנאס כותב תוכן, מאייר או מקדם אתרים למשל, ועליה לשלם להם את שכרם, עליה להפחית חלק מהשכר לטובת מס ההכנסה. העובד או הספק צריך להביא למעסיק מסמכים המציינים כמה מס יש להוריד. אם העובד הוא שכיר של המעביד, מס ההכנסה יורד מהמשכורת ועובר ישירות למס ההכנסה בהתאם למדרגת המס של השכיר. ישנן מספר דוגמאות מרכזיות לניכויי מס, למשל - מעסיק המנכה מס במקור משכר של העובד שלו, בנק המנכה מס על דיבידנד, לקוח המנכה מס במקור מהתשלום לספק שלו (במידה ואכן צריך להוריד מס), ניכוי מס על דמי שכירות, ניכוי מס בשוק ההון ועוד. כל מקרה יש לבחון לגופו ולברר האם באמת יש לנכות מס ואם כן כמה מס יש לנכות. ישנם סעיפים בחוק (בעיקר בפקודת מס ההכנסה) המתייחסים לסוגיה החשובה הזו וכל עורך דין המתמחה במיסים חייב להבין בתחום על מנת שיוכל לייעץ ללקוחותיו.

מומלץ להתייעץ עם עורך דין איכותי!

בכל מקרה של ניכוי מס כדאי מאוד להתייעץ עם עורך דין איכותי המתמחה במיסים, על מנת שלא תשלמו יותר מדי מס ותקבלו בדיוק את השכר המגיע לכם (או לחילופין, אם אתם המעסיקים, שלא תנכו מס בצורה לא נכונה). תחום המיסים הוא תחום מסובך ומורכב וגם בתחום פשוט יחסית כמו ניכוי מס, יכולות להתעורר בעיות ושאלות, ולכן כדאי להתייעץ עם אנשי מקצועי איכותיים בתחום!

לשאלות נוספות בתחום ניתן לפנות למשרד עורכי הדין גולדמן ושות' המתמחה בתחום המיסים.

 

 

 

אין האמור באתר מהווה יעוץ משפטי, יעוץ מקצועי, חוות דעת, סקירת המצב המשפטי ו/או הדין הרלבנטי.

ליעוץ משפטי ניתן ליצור קשר עם משרד עורכי הדין גולדמן ושות'

הנני מסכים/מסכימה לתקנון האתר.