העיתון המקצועי לענייני מסים

עורכים מקצועיים: יעקב גולדמן, עו"ד. אורי גולדמן, עו"ד
מנהל מערכת: אורי גולדמן, עו"ד

יום א' 05.07.2020

תסדיר: 2020-07-05

מיסים

תחום המיסים הוא תחום מגוון, מורכב ואף מעניין, אשר רבים עוסקים בו. כל אזרח במדינת ישראל (וברוב המדינות בעולם), חייב לשלם סוגים שונים של מיסים, רובם בהתאם להכנסה. בעולם זה עוסקים משרדי עורכי דין, משרדי רואי חשבון, יועצי מס, וגם רשויות המדינה (משרד האוצר, רשות המיסים ועוד). כל מי שנתקל בבעיה הקשורה למיסים, יכול להיעזר בעורך דין המתמחה בתחום, וישנם רבים כאלה. אחד מהמשרדים האיכותיים ביותר בישראל בתחום המיסים הוא משרד עורכי הדין גולדמן ושות', העוסק בהיבטים הרבים של תחום חשוב זה. עוד על תחום המיסים בכתבה הבאה.

אילו מיסים קיימים בישראל?

כולנו מתלוננים על נטל המס הגבוה שלנו, אך חשוב לזכור כי ישנן מדינות בהן התושבים משלמים יותר מיסים מאשר בישראל. מדינת ישראל נמצאת במקום טוב באמצע מבחינת המיסוי, אין זו המדינה בה משולמים המיסים הגבוהים ביותר, אך ישנן לא מעט מדינות בהן נטל המס הוא נמוך יותר. המס המפורסם ביותר הוא כמובן מס הכנסה, אותו משלם כל אזרח, על פי החוק ובהתאם להכנסה שלו. כלומר - ככל שההכנסה גבוהה יותר, גם מס ההכנסה עולה בהתאם. מיסים נוספים הם מס ערך מוסף אותו יש לשלם על מגוון מוצרים (כיום עומד מס זה על 16%), ביטוח לאומי וביטוח בריאות, מיסים אותם אנחנו משלמים לרשות המקומית (ארנונה למשל) ומיסים נוספים כמו אגרת הטלוויזיה. חשוב להדגיש שבגין כל התשלומים הללו אנו מקבלים תמורה מהמדינה (חינוך, בריאות, תשתיות, תחבורה, ביטחון ועוד), ולכן חשוב לשלם את הנדרש כחוק! על מנת להקטין את נטל המס בצורה חוקית, ניתן להיעזר בעורך דין מיסים העוסק בתחום.

במה עוסקים עורכי הדין בתחום?

יש לא מעט משרדי עורכי דין העוסקים בהיבטים השנים של עולם המס, כגון מיסוי בינלאומי, מיסוי מקרקעין, מכס, תכנוני מס, היבטים שונים של מס ההכנסה, ליווי עסקאות ועוד. כאשר בוחרים עורך דין בתחום זה, חשוב מאוד לבחור בעורך דין איכותי, אשר יש לו המלצות חמות וגם ניסיון ומוניטין רב. המדובר בתחום מורכב במיוחד ולכן אנשי המקצוע המלווים אתכם צריכים להיות ברמה הגבוהה ביותר.

לשאלות נוספות בתחום ניתן לפנות למשרד עורכי הדין גולדמן ושות

 

 

 

 

אין האמור באתר מהווה יעוץ משפטי, יעוץ מקצועי, חוות דעת, סקירת המצב המשפטי ו/או הדין הרלבנטי.

ליעוץ משפטי ניתן ליצור קשר עם משרד עורכי הדין גולדמן ושות'

הנני מסכים/מסכימה לתקנון האתר.