העיתון המקצועי לענייני מסים

עורכים מקצועיים: יעקב גולדמן, עו"ד. אורי גולדמן, עו"ד
מנהל מערכת: אורי גולדמן, עו"ד

יום ש' 11.07.2020

תסדיר: 2020-07-11

רשות המיסים

תחום המיסים הוא תחום רחב ומגוון, הכולל אין ספור תחומים ולכן יש צורך בגוף אשר יפקח על כך. בישראל, הגוף המפקח על תחום זה נקרא רשות המיסים. רשות המיסים בישראל הוקמה על פי חוק, על מנת לספק שירותים לציבור בתחומים רבים ומגוונים בעולם מורכב זה. הרשות מאחדת את אגפי המס השונים כגון אגף מס ההכנסה, אגף מיסוי מקרקעין, אגף מע"מ ועוד. תפקידיה של הרשות הם רבים ונפרט מעט אודותם בכתבה זו. למידע נוסף אודות רשות המיסים, ניתן לפנות לאחד מהמשרדים המובילים בישראל בתחום זה - משרד עורכי הדין גולדמן ושות', אשר יש לו ניסיון רב שנים בתחום המיסים.

מהם התפקידים של רשות המיסים בישראל?

התפקיד המרכזי והעיקרי של רשות המיסים הוא לגבות מיסים מהציבור בישראל. כל אזרח במדינה חייב לשלם מיסים, לרוב על פי הכנסתו, ולכן יש חשיבות רבה לאיכות ולמקצועיות של הגוף המפקח על כך. רשות המיסים גובה מיסים ישירים כמו מס הכנסה, מס רווח הון ומס שבח מקרקעין, מיסים עקיפים כמו מס ערך מוסף, מכס, מס קנייה ועוד, וגם מיסים המוטלים על עסקאות במקרקעין. מלבד גביית מיסים, אחראית רשות המיסים גם על נושאים נוספים כמו קיום תנאי חוקיות היבוא והיצוא, פיקוח על היבוא המסחרי לרשות הפלסטינית, הרחבת שיתוף הפעולה הבינלאומי בענייני מכס, תשלום פיצויים בגין נזקי מלחמה ובצורת, מס הכנסה שלילי ועוד. הסניפים של רשות המיסים פזורים על פני כל המדינה וניתן להגיע אליהם על מנת לקבל עזרה, הסברים או סיוע.

נתקלתם בבעיה מול רשות המיסים?

כל אדם או חברה הנתקלים בבעיה כלשהי הקשורה לעולם המס, יכולים להיעזר בשירותים של עורך דין מיסים, ורצוי מאוד שזה יהיה עורך דין איכותי. רשות המיסים אמנם אחראית על גביה יעילה ונאותה של כל סוגי המיסים, אך לעיתים, יש צורך גם בייעוץ משפטי חיצוני, על מנת שתוכלו לשלם בדיוק את מה שאתם צריכים לשלם או לחילופין - לקבל החזרי מס המגיעים לכם.

כל אדם, גוף או חברה אשר זקוקים לייעוץ בתחום המיסים, יכולים לפנות למשרד עורכי הדין גולדמן ושות' המתמחה בתחום.

 

 

 

אין האמור באתר מהווה יעוץ משפטי, יעוץ מקצועי, חוות דעת, סקירת המצב המשפטי ו/או הדין הרלבנטי.

ליעוץ משפטי ניתן ליצור קשר עם משרד עורכי הדין גולדמן ושות'

הנני מסכים/מסכימה לתקנון האתר.