העיתון המקצועי לענייני מסים

עורכים מקצועיים: יעקב גולדמן, עו"ד. אורי גולדמן, עו"ד
מנהל מערכת: אורי גולדמן, עו"ד

יום ב' 01.03.2021

תסדיר: 2021-03-01

"פרשת מסמכי פנמה" – מנוע חיפוש !

גירסה להדפסהגירסה להדפסה
מספר הגיליון: 
740
תאריך: 
05/05/2016

כידוע למי שעוקב אחר התקשורת הכלכלית, לאחרונה פורסמה רשימה של גופים רבים, בהם ישראלים, המחזיקים חברות וחשבונות בנק בפנמה.

הרשימה הודלפה על ידי אחד האתרים הגדולים בעולם  להדלפות מידע והיא כוללת, בין השאר שמות של מחזיקי חשבונות ותאגידים אשר בניהם ניתן למצוא אישים, חלקם מוכרים, מהפעילות הפוליטית וחלקם מהפעילות העסקית. בין היתר מופיע רשימה חלקית של חברות עסקיות ישראליות מוכרות.


רשות המסים הודיעה, כי היא מתכוונת לעבור על הרשימה ולהצליב את נתוניה עם נתוני רשות המיסים ואם יהיה צורך יצרו קשר עם בעלי החשבונות להמשך בירור. אמנם אין פסול בהחזקת חברות במדינות אוף שור, אך רשות המסים החלה בבדיקה האם אותם גופים מדווחים כנדרש בישראל.

כחלק מהמהלך, רשות המסים החלה לאחרונה בסבב פשיטות על חברות שונות בארץ המספקות שירותי הקמת חברות אוף-שור לישראלים. כך, למשל פשטו חוקרי רשות המסים על משרדי חברת קומפני פורמיישן ברמת־גן, המספקת שירותי ייעוץ להקמת עסקים חדשים, ובין היתר שירותי רישום וליווי חברות בחו"ל.

לאחרונה אף פירסם האתר שהדליף את הרשימה קישור למנוע חיפוש מיוחד שמאפשר לאתר את החברות שמחזיקות בחשבונות בפנמה לפי שמן ומקומן בעולם:

Offshore Leaks Database

 

 

 

 

אין האמור באתר מהווה יעוץ משפטי, יעוץ מקצועי, חוות דעת, סקירת המצב המשפטי ו/או הדין הרלבנטי.

ליעוץ משפטי ניתן ליצור קשר עם משרד עורכי הדין גולדמן ושות'

הנני מסכים/מסכימה לתקנון האתר.