העיתון המקצועי לענייני מסים

עורכים מקצועיים: יעקב גולדמן, עו"ד. אורי גולדמן, עו"ד
מנהל מערכת: אורי גולדמן, עו"ד

יום ג' 02.06.2020

תסדיר: 2020-06-02

עו"ד יוסף שגב הורשע בהתחמקות ממס ​

גירסה להדפסהגירסה להדפסה
מספר הגיליון: 
748
תאריך: 
06/07/2017

ביום 19.6.17 בבימ"ש השלום בתל אביב, כבוד השופטת יעל פרדלסקי, הרשיע את עו"ד יוסף שגב, וכן את חברת עורכי הדין שבבעלותו, בהתחמקות ממס בהיקף של כ- 2.4 מיליון ש"ח.

על פי הכרעת הדין המקיפה, כך נקבע, הוכח כי עו"ד שגב נתן את שירותיו המשפטיים כבא כוחה של הגב' ליז הרדי בתו של שאול אייזנברג
ז"ל לגברת הרדי ולא לאמה, הגברת לאה אייזנברג, כפי שניסה עו"ד שגב להציג לרשויות המס. 

הסיבה בה נקט שגב בפעולה זו, לפי הכרעת הדין,  נועדה לנסות ולהשיג במרמה מס בשיעור אפס, הקלת מס המיועדת לעידוד ייצוא ולמתן שירותים לגורמים חיצוניים,  בעוד שעל פי החוק, שיעור המס על העסקה  שניתנה לתושבת ישראל הינו כ – 2.4 מיליון ש"ח.

לשם כך, אף הצטייד שגב בחוות דעת כתובה שבדיעבד הסתבר, כי הפרטים אותם מסר ועל בסיסן נכתבה היו
רחוקים מהאמת.

במועד דיווח העסקה לרשויות המס דיווחו הנאשמים על התקבול וציינו כי
המס הנגזר מהעסקה הינו מס אפס. ניהול ההליך התמשך על פני 7 שנים, עשרות של ישיבות, מאות של בקשות וחקירות העדים על פני מספר רב של ישיבות. התובעים שייצגו בתיק היו עורכי הדין אורי שפיגל וליאת גולדשטיין-שוורץ מהיחידה לתיקים מיוחדים ואילו עו"ד שגב ייצג את עצמו (!)

יצויין, כי במקביל להליך הפלילי, נוהל בביהמ"ש המחוזי בת"א, הליך ערעור השומה האזרחית בפני כב' השופטת ד"ר מיכאל אגמון גונן, אשר ביום 6.9.16 דחתה את טענותיו של שגב וקבעה כי בדין חייבה רשות המס את שגב בתשלום של כ- 2.4 מיליון ש"ח – שיעור המס הנגזר משכר טרחתו. יצויין, כי כיום תלוי ועומד בפני ביהמ"ש העליון ערעור שהגיש שגב על החלטה זו. 

 

 

 

אין האמור באתר מהווה יעוץ משפטי, יעוץ מקצועי, חוות דעת, סקירת המצב המשפטי ו/או הדין הרלבנטי.

ליעוץ משפטי ניתן ליצור קשר עם משרד עורכי הדין גולדמן ושות'

הנני מסכים/מסכימה לתקנון האתר.