העיתון המקצועי לענייני מסים

עורכים מקצועיים: יעקב גולדמן, עו"ד. אורי גולדמן, עו"ד
מנהל מערכת: אורי גולדמן, עו"ד

יום ב' 01.03.2021

תסדיר: 2021-03-01

חשד: מכרו קרקעות באיו"ש ללא דיווח

גירסה להדפסהגירסה להדפסה
מספר הגיליון: 
751
תאריך: 
17/11/2017

ביום 6.11.17 הורה בימ"ש השלום בירושלים על מעצרו ושחרורו בתנאים מגבילים של משה גליק (63) מנחלים החשוד בעבירות מס בהיקף של עשרות מיליוני שקלים הקשורות למכירה ושיווק קרקעות ביהודה ושומרון.
יחד עם החשוד נעצרו ושוחררו בערבות עוד שניים החשודים, כי סייעו לחשוד בביצוע העבירות. החקירה בעניינים של השלושה התבצעה על ידי יחידת חקירות מכס ומע"מ
ירושלים בשיתוף יחידת הביקורת במשרד מע"מ רמלה.

 על פי בקשת המעצר, החשוד העקרי הינו משה גליק מנחלים, אשר רכש על פי החשד קרקעות ביהודה ושומרון בכסות של חברות זרות על מנת להתחמק מתשלומי מסים בגובה עשרות מיליוני שקלים, בעוד שהניהול והשליטה של החברות התבצע מישראל.  הקרקעות, הסמוכות למודיעין עילית, נמכרו לקבוצות רכישה. החשוד, באמצעות החברות "בלו הרבור" ו"רלטור" הרשומות בפנמה, לא דיווח למע"מ על עסקאות מכירות בהיקף של כ-280 מיליון ש"ח בין השנים 2017-2011.

בפרשה נעצרה ושחררה בערבות גם רחל אלבוים עו"ד משוהם, בחשד שסייעה לגליק ואחרים בנוגע להתחמקות ממסים בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים. רחל אלבוים הינה עורכת דין
אשר על פי החשד שימשה כזרוע של החשוד משה גליק לביצוע פעולותיו העברייניות אל מול הרשויות והלקוחות. כמו כן, נעצר ושוחרר בערבות אהרון טולנפלד מפתח תקווה. טולנפלד שימש כמנהל חברת "ניהול דיור", אשר חשודה בסיוע לגליק לשווק ולמכור את הקרקעות המדוברות ביהודה ושומרון, ובכך סייע לגליק להתחמק מתשלום מסים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים.

 

 

 

 

אין האמור באתר מהווה יעוץ משפטי, יעוץ מקצועי, חוות דעת, סקירת המצב המשפטי ו/או הדין הרלבנטי.

ליעוץ משפטי ניתן ליצור קשר עם משרד עורכי הדין גולדמן ושות'

הנני מסכים/מסכימה לתקנון האתר.