העיתון המקצועי לענייני מסים

עורכים מקצועיים: יעקב גולדמן, עו"ד. אורי גולדמן, עו"ד
מנהל מערכת: אורי גולדמן, עו"ד

יום ש' 29.02.2020

תסדיר: 2020-02-29

לא דיווחתם על הכנסה מחו"ל? רשות המיסים מעניקה לכם הזדמנות להתחרט...

גירסה להדפסהגירסה להדפסה
מספר הגיליון: 
600
תאריך: 
22/11/2011
מחבר: 

סלי אילון, רו"ח

.רו״ח סלי אילון, נשוי+ 3, עד לשנת 2010 שימש בתפקיד בכיר (מנהל תחום קבלנים) במחלקה המקצועית ברשות המיסים, שותף מנהל במשרד "סלי אילון ושות׳ רואי חשבון״,
מרצה באקדמיה בתחום המיסים. מומחה למיסוי מקרקעין, מע"מ, ומס הכנסה. מומחה בתכנוני מס, הסדרים עם רשויות המס, טיפול בבעיות מיוחדות מול רשות המיסים.

 

לא דיווחתם על הכנסה מחו"ל? רשות המיסים מעניקה לכם הזדמנות להתחרט...
 רשות המיסים הוציאה הוראת שעה לפיה מי שלא דיווח על הכנסות מחו"ל, יוכל לדווח עד לאמצע שנת 2012, ולהבטיח לעצמו חסינות מהתחום הפלילי.
נחמד, ואף מבורך לדעתי. אבל יש לזכור שרשות המיסים יוצאת מדי תקופה במבצעים דומים. לכל מבצע כזה יש תאריך תפוגה, שלאחר שהוא מסתיים יוצאת הרשות במבצע חדש.
כמובן, זה לא מבטיח שאכן יצא מבצע חדש באמצע שנת 2012, ולכן כדאי לנצל את המבצע הקיים.
בעניין זה מזכירה רשות המיסים את חברות השיווק הגדולות. נוכל להציע לרשות המיסים דרכי שיווק נוספות שכבר הוכיחו את עצמן בשוק: "חבר מביא חבר", " 2+1", ואפילו מבצעים מיוחדים לחגים.
נעזוב את הצחוק בצד לרגע ונודה שמדובר בהליך מבורך, שיאפשר לנישומים שנכנסו למעגל קסמים של אי דיווח, לחזור למוטב ולהפוך לאזרחים שומרי חוק. בלי המבצעים האלו, עצם העלמת מס מרכוש בחול בשנה אחת, היה מבטיח את העלמת ההכנסות מאותו נכס גם בשנים הקרובות, שכן אם ידווח תשאל אותו רשות המיסים מה קרה שאין הכנסות מהנכס בשנים עברו. כך מבטיחה מעידה חד פעמית להפוך לעבירה נמשכת ונמשכת ונמשכת....
♦ נציין כי הוראת השעה לא תחול על כל הכנסה שהועלמה, אלא רק על הכנסות מנכסים שנרכשו בכסף ששולם עליו מס, או שהנכס התקבל בירושה/מתנה מתושב חוץ, או שנרכש לפני שנת 2003. כדאי לבדוק אם עומדים בתנאים - כניסה לתחולת הוראת השעה תוביל להקלה משמעותית בדמות ויתור על קנסות, ריבית, ואפילו לעיתים ויתור על הפרשי הצמדה, ומעל הכל - החסינות כנגד פתיחת הליך פלילי כנגד המעלים.

 

 

 

 

אין האמור באתר מהווה יעוץ משפטי, יעוץ מקצועי, חוות דעת, סקירת המצב המשפטי ו/או הדין הרלבנטי.

ליעוץ משפטי ניתן ליצור קשר עם משרד עורכי הדין גולדמן ושות'

הנני מסכים/מסכימה לתקנון האתר.