העיתון המקצועי לענייני מסים

עורכים מקצועיים: יעקב גולדמן, עו"ד. אורי גולדמן, עו"ד
מנהל מערכת: אורי גולדמן, עו"ד

יום ד' 03.06.2020

תסדיר: 2020-06-03

גילוי מרצון – הזדמנות אחרונה לחסינות מעבירות מס והלבנת הון - עד 31.12.16

גירסה להדפסהגירסה להדפסה
מספר הגיליון: 
746
תאריך: 
01/12/2016
מחבר: 

גולדמן ושות' - משרד עורכי דין

גולדמן ושות' הוא משרד עורכי דין הנמנה עם המשרדים המובילים בישראל בתחום המיסוי (אזרחי ופלילי), איסור הלבנת הון ועבירות כלכליות מורכבות.

הליך הגילוי מרצון – הזדמנות  אחרונה לחסינות מעבירות מס והלבנת הון - עד 31.12.2016 !


 עו"ד יעקב גולדמן, עו"ד אורי גולדמן ועו"ד ישראל בן ציון


הערה - נוהל גילוי מרצון בנוסחו המפורט הסתיים ביום 31.12.2016 
 

♦ נוהל גילוי מרצון של רשות המיסים, בנוסחו התקף כיום שתחולתו עד ליום 30.6.16, מעניק חסינות מפני העמדה לדין פלילי בשל עבירות מס שיתגלו בהליך הגילוי מרצון.

♦ לעומת זאת, ביום 7.10.16 נכנס לתוקפו חוק איסור הלבנת הון (תיקון מס' 14), התשע"ו-2016, לפי תיקון זה גם עבירות מס ספציפיות (הדורשות כוונת מרמה), עלולים להיחשב כ"עבירות מקור" לעניין חוק איסור הלבנת הון.

♦ לפיכך, החל מיום כניסת התיקון לתוקף, כל פעולה שתיעשה בחשבון בחו"ל בו כספים שמקורם בהכנסות שלא דווחו כדין לרשות המיסים, עלולה להיחשב כעבירת הלבנת הון, עבירה חמורה פי כמה מעבירות המס "הרגילות", שהעונש בצידה הינו מאסר של עד 10 שנים חילוטים וקנסות כבדים עד פי 20 מהקנסות הנהוגים לפי דיני המס, וזאת בשל ביצוע כל פעולה שהיא בכספים הלא מדווחים.

♦ כך לדוגמא, בדיון וועדת חוקה ומשפט של הכנסת מיום 20.3.16 לעניין התיקון הנ"ל, שואל חה"כ אורי מקלב (יהדות התורה): "אם הוא מעביר מכיס לכיס או מעביר מחליפה אחת לחליפה אחרת זה נחשב הלבנת הון?" ומשיב משה אשר יו"ר רשות המיסים: "זו בדיוק הלבנה, כי הוא מטשטש את העקבות."

♦ בהתאם, האריכה רשות המסים את הנוהל עד ליום 31.12.2016  והודיעה, לאחר אישור משרד המשפטים, כי הנוהל האמור יחול גם על עבירות הלבנת הון שמקורן בעבירות המס (תיקון 14 לחוק איסור הלבנת הון). 
  

♦ הארכה זו, ככל הנראה, תהיה הזדמנות אחרונה לחסינות מפני החמורה שבעבירות הכלכליות – עבירת הלבנת הון (שדינה - 10 שנות מאסר וחילוט הכספים "בשווי" העבירה = ברוטו/מחזור).

לפיכך, הננו ממליצים למחזיקי חשבונות בנק בחו"ל שההכנסות בגינן טרם דווחו כדין לרשות המיסים, לפעול בדחיפות להסדרת העניין באמצעות הליך גילוי מרצון על ידי משרד עו"ד (בשל ייתרון חסיון עו"ד-לקוח במקרה שהגילוי מסתבך!) בעל מומחיות וניסיון בדיני המס הרלוונטיים. 

צור עוד היום קשר עם משרד עו"ד גולדמן ושות' אשר להם ניסיון של עשרות גילויים מרצון בנוהל החדש!!


 

 

 

אין האמור באתר מהווה יעוץ משפטי, יעוץ מקצועי, חוות דעת, סקירת המצב המשפטי ו/או הדין הרלבנטי.

ליעוץ משפטי ניתן ליצור קשר עם משרד עורכי הדין גולדמן ושות'

הנני מסכים/מסכימה לתקנון האתר.