העיתון המקצועי לענייני מסים

עורכים מקצועיים: יעקב גולדמן, עו"ד. אורי גולדמן, עו"ד
מנהל מערכת: אורי גולדמן, עו"ד

יום ו' 05.06.2020

תסדיר: 2020-06-05

ההסתבכות (לכאורה) של אבו אלעפיה

גירסה להדפסהגירסה להדפסה
מספר הגיליון: 
756
תאריך: 
27/12/2018

ביום 17.12.18 שוחרר בתנאים מגבילים מר וליד אבו אלעפיה, איש עסקים מיפו, זאת לאחר חקירה בחשד להתחמקות מתשלום מס בהיקף של עשרות מיליוני שקלים והתחמקות מגילוי נכסיו במשך שנים.

כמפורט בבקשה שהוגשה לבימ"ש השלום בת"א ע"י חקירות מס הכנסה ת"א, החשוד הוא איש עסקים, המחזיק במספר רב של עסקים ונכסים, בהם מאפיית אבולעפיה ביפו, מתחם אמבסדור ונכסי נדל"ן נוספים.

בעקבות מידע שהתקבל מפקיד שומה תל-אביב 4 בחשד להתנהלות פלילית של החשוד ובני משפחה נוספים, בגינה התחמק מתשלום מס במשך שנים רבות, פנתה היחידה החוקרת למספר מדינות בעולם, באמצעות היחידה למיסוי בינ"ל ברשות, על מנת לקבל מידע מרשויות מס זרות אודותיו.  

כפי שעולה מהבקשה, המידע שהתקבל הוביל לפתיחת חקירה, שהפכה לגלויה, כאשר החל משעות הבוקר הגיעו חוקרי היחידה מלווים בשוטרים מיחידת להב 433 לביתו של החשוד, לבתיהם של בני משפחה נוספים, למשרדי מייצגיו של החשוד ולחלק מעסקיו של החשוד, ערכו חיפושים ותפסו מסמכים וחומרי מחשב.

במהלך יום הפרוץ, נחקרו באזהרה במשרדנו החשוד ובני משפחה נוספים.

כמצוין בבקשה, בשנת 2010 התגלע סכסוך בין החשוד לבני משפחתו, שהוביל אותם לדיונים משפטיים לצורך הסדרת הבעלות על נכסיהם. הבעלות נקבעה בפסיקות של ביהמ"ש, שהאחרונה בהן הייתה בבימ"ש המחוזי בת"א ב- 2014.

על פי החשד, השתלט החשוד על נכסים השייכים לבני משפחתו האחרים, נכסים אשר לא דווחו בהצהרות ההון שלו לאורך השנים. אחד מהנכסים הוא מתחם אמבסדור שבטיילת תל אביב, שעל פי החשד מוחזק על ידי חברה הולנדית אשר כבר אינה קיימת משנת 2013. 

 

 

 

אין האמור באתר מהווה יעוץ משפטי, יעוץ מקצועי, חוות דעת, סקירת המצב המשפטי ו/או הדין הרלבנטי.

ליעוץ משפטי ניתן ליצור קשר עם משרד עורכי הדין גולדמן ושות'

הנני מסכים/מסכימה לתקנון האתר.